Mercanköşk Yağı

Mercanköşk Yağı

Mercanköşk Yağı analjezik, kas gevşetici, afrodizyak, antiseptik, antiviral, bakteri, gaz giderici, sefalik, uyarıcı, terletici, sindirim, idrar söktürücü, balgam söktürücü, mantarlar, düşük tansiyonlu, müshil , yatıştırıcı, mide, vazodilatör madde gibi özellikleri vardır.
Mercanköşk bitkisinin taze ve kuru yaprakları hem de buhar distilasyonu ile ekstraksiyon işlemine tabi tutulmaktadır. Origanum Marjorana bilimsel adıdır .

 

Mercanköşk Yağı ana bileşenleri sabinene, alfa terpinen, Gama terpinen, simen, terpinolen, linalol, Sabinene Hidrat, linalil asetat, terpineol ve Gamma terpineol içerir. Bu yıllardır çok iyi bilinir ve tıbbi kullanımlar için uygundur.

Akdeniz bölgesinde yetişen bir bitkidir ve kesinlikle genel sağlığa yardımcı olacak bir çok şey bulabilirsiniz.
Mercanköşk Yağı soğuk algınlığı, ateş, inflamasyon, kas, diş ağrısı, baş ağrısı ve çok sayıda diğer kaynaklarla ilişkili ağrıyı azaltır. Bu konuda en iyi yönü ise piyasada mevcut diğer analjezik ağrı kesicilerin aksine, herhangi bir yan etkisinin olmamasıdır.
Mercanköşk Yağı spazmlar ve ilgili problemlerin neredeyse her türüne yardımcı olur. Bu bacaklar, solunum sistemi , bağırsaklar , kas spazmları nihayetinde spazmı giderir.Ayrıca kontrol edilemeyen spazmların neden olduğu kasılmalar da kullanılır.
Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bu bir afrodizyak olmaz tam tersidir. Mercanköşk uçucu yağ cinsel arzularını kontrol etmeye yardımcı olur. Bu özellik, anormal ve aşırı cinsel dürtülerden sıkıntısı olanlar için faydalıdır.
Mercanköşk Yağı antiseptik özellikleri ile hem dış ve iç yaralar için iyi bir uygulama yapar. Ayrıca antiseptik losyon ve kremler de antiseptik madde olarak iyi işlemektedir. Bu septik olma ve tetenoz gelişmesine karşı yaraları korur.
Soğuk algınlığı, grip, kabakulak, kızamık ve suçiçeği gibi virüs hatta ve onlarla ilişkili hastalıkların, enfeksiyonları kür etkili olabilir.
Mercanköşk Yağı bakterileri öldürür, bu yüzden gıda zehirlenmesi, tifo, sıtma, kolik ve kolon, deri bakteriyel enfeksiyonlar, sindirim sistemi, idrar yolları ve boşaltım sisteminin diğer parçalarını sizin için koruyabilir.

 

Mercanköşk Yağı verimli olabilecek herhangi bir gaz sorunu için etkilidir. Bu karın bölgesindeki kasları rahatlatarak gazları güvenli bir geçiş sağlar ve aynı zamanda daha sonra gaz durur. Bu tür hazımsızlık, bulantı, kusma, karın ağrısı, göğüs ağrısı, hipertansiyon ve aşırı gaz gibi ilgili bir takım sorunlardan kurtulmak için yardımcı olur.
Son zamanlarda ise uçucu yağ olması nedeniyle giyilecek fanila gibi iç çamaşırlara damlatılarak antibakteriyel olarakta kullanılmaktadır”