Yeşil Çay Yağı

Yeşil Çay Yağı

Yeşil Çay Yağı, yeşil çay yapraklarının distilasyonuyla elde edilir. Yeşil çayın Dünya genelinde kullanımı ve faydaları aşağıda verilmiştir

 

 

Yeşil Çay Yağı Faydaları

Kalp hastalıklarını önlemede ve yavaşlatmada yeşil çay içenler içmeyenlere göre %26 daha az risk taşımaktadırlar.

Bakteriyel ve viral hastalıklara karşı direnç sağlar. Nörodejeneretif hastalıkların önlenmesinde etkilidir.

Alerjilere iyi gelir. Artrit’e iyi gelir. Kemik- Mineral yoğunluğunu arttırır. Bağışıklık geliştirmeye yardımcı olur. Grip belirtilerini ve soğuk algınlığının yok etmede önemli bir yardımcıdır.

 

 

Meme, pankreas, yumurtalık, kolerektal, ağız, kolon ve prostat kanseri gibi çeşitli kanser türlerine karşı müdahalede yeşil çay faydalıdır. İltihapları ve ödemleri engeller. Diyabetle mücadelede yeşil çay size faydalı olabilir.

İnmeleri engellemede etkilidir. Zindelik verir. Kan basıncını düzenler. Obezite ve damar hastalıklarında dengeli beslenme ve egzersizle birlikte uygulandığında çok faydalı sonuçlar vermektedir Şeker hastalığını önlemede son derece faydalıdır.

 

 

Alzheimer hastalığına ve hafıza bozukluğuna faydası araştırılmaktadır. Parkinson hastaları için muhakkak kullanılması gereken bir bitkidir. Diş çürümesini engelleyicidir. Serbest radikallerden vücudu korur.

Lösemi’de gerileme sağlar. Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir. Yorgunluğun önlenmesi etkilidir. Berberi hastalığının tedavisinde kullanılmıştır. Migreni hafifletir. Ağız kokusunu giderir. Boğazımıza ferahlık hissi verir.”